Zagłosuj na pracownie Orange w gminie Poświętne

Do 20 października można glosować na pracownie Orange w gminie Poświętne. Głosować można raz dziennie
Projekt grupy inicjatywnej został zakwalifikowany do grupy 64 pomysłów, które biorą udział w głosowaniu. Tylko od zaangażowania mieszkańców gminy zależy czy projekt zdobędzie odpowiednią liczbę głosów. Głosowanie odbywa się od 4 do 20 października. Wyłonienie 25 Wniosków Uczestników, którzy otrzymają od Organizatora wyposażenie Pracowni nastąpi do dnia 26 października 2017. W tym samym terminie, spośród Wniosków, które nie znalazły się w wyłonionym zbiorze 25 Wniosków, Organizator wybierze Wnioski rezerwowe, które nadal będą miały szansę zostać zrealizowane przez Organizatora, w uzasadnionych przypadkach.
Nagrodę w Programie w postaci stworzenia Pracowni Orange oraz uczestnictwo w programie dla Grup Inicjatywnych otrzyma 25 finalistów, którzy otrzymali największą liczbę głosów w czasie trwania Plebiscytu, przy czym Nagroda zostanie przyznana co najmniej jednemu finaliście z każdego województwa, chyba że w ramach danego województwa żadna lokalizacja nie została zakwalifikowana do Plebiscytu
Na dzień 14 października godz. 8.00 projekt gminy Poświętne zebrał 640 głosów, co nie kwalifikuje do przyznania pracowni. Jest jeszcze jednak trochę czasu, aby poprawić wynik. Wszystko zależy od zaangażowania mieszkańców.
Głosować można tutaj: PRACOWANIA ORANGE W GMINIE POŚWIĘTNE
Jak wynika z uzasadnienia projektu grupy inicjatywnej – Nasza pracownia pełniłaby formę platformy spotkań i integracji wewnątrz i międzypokoleniowej. Byłoby to miejsce gdzie zarówno dzieci jak i osoby dorosłe (w tym seniorzy) podnosili by swą wiedzę i umiejętności cyfrowe, ale też byli aktywnymi uczestnikami i kreatorami życia kulturalnego, rekreacyjnego, hobbystycznego w naszej miejscowości. Stąd funkcjonowanie pracowni nie ograniczałoby się tylko do stacjonarnych zajęć i warsztatów prowadzonych w „zamkniętym pomieszczeniu”. Aby zaktywizować jak największą liczbę mieszkańców w realizowany projekt, inicjatorzy planują również zajęcia plenerowe (warsztaty plastyczno-techniczne) prowadzone w urokliwych miejscach (w pobliżu pracowni), a także inicjatywy prowadzone na obszarze gminy i poza jej granicami jak np. rajdy rowerowe, piesze wędrówki i gry terenowe. Ważnym aspektem realizowanego projektu będą międzypokoleniowe spotkania z tradycją i kulturą regionu jak np. warsztaty rękodzieła ludowego – wikliniarstwo, palmy wielkanocne itp.